Na co zwrócić uwagę wybierając rower trekkingowy męski?

Producenci rowerów mają w swej ofercie wiele typów jednośladów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się modele trekkingowe. To uniwersalne konstrukcje, które stanowią swego rodzaju połączenie rowerów crossowych i miejskich. Umożliwiają komfortową jazdę zarówno po miejskich drogach, jak i bezdrożach. W sprzedaży dostępne są modele męskie i damskie.

Parametry, na które warto zwrócić uwagę

rowerek

Konstrukcje przeznaczone dla pań i panów nie różnią się funkcjonalnością. Największa różnica dotyczy rozmiaru oraz wyglądu. Rower trekkingowy męski powinien być dopasowany do konkretnej sylwetki. Nieodpowiednio dobrana konstrukcja może wpływać na ograniczenie komfortu jazdy, a także przyczyniać się do pojawiania się urazów. W sprzedaży dostępne są modele w rozmiarze:

  • S,
  • M,
  • L,
  • XL.

Najmniejsze rowery przeznaczone są dla panów o wzroście do 165 cm, największe dla mężczyzn, których wzrost przekracza 190 cm. Przy wyborze jednośladu należy zwrócić uwagę również na ciężar i kształt ramy, rodzaj siodełka, a także wielkość oraz szerokość opon. Zalecane jest korzystanie z ogumienia o wąskim bieżniku, które zapewnia dobrą przyczepność na każdej nawierzchni.

Dodatkowy osprzęt

Rower trekkingowy męski powinien być nie tylko wygodny, ale i funkcjonalny. W związku z tym, że tego rodzaju konstrukcje nie są przeznaczone do ekstremalnej jazdy, niezalecane jest inwestowanie w skomplikowane amortyzatory oraz hamulce tarczowe. Zamiast tego lepiej dokupić błotniki, bagażnik oraz sakwę na różnego rodzaju drobiazgi zabierane w dłuższą podróż. Dobrym pomysłem jest zakup modelu wyposażonego w dużą ilość przerzutek, które szczególnie przydają się podczas pokonywania wzniesień.