Licznik dystansu rowerowego

Rower jest popularnym środkiem transportu na całym świecie. Jazda na rowerze pomaga schudnąć, jest skutecznym sposobem na walkę ze starością, a także świetnym sposobem na radzenie sobie ze stresem.

Wśród mnogości akcesoriów rowerowych znajdują się prędkościomierze mechaniczne. Jest to przydatne i niezastąpione akcesorium. Jest to niezawodna pomoc zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych rowerzystów.

Dlaczego potrzebuję mechanicznego prędkościomierza do mojego roweru?

Mechaniczny prędkościomierz rowerowy jest specjalnym przyrządem pomiarowym. Mierzy zarówno prędkość, jak i przebytą odległość.

Nowoczesne komputery rowerowe posiadają szeroki zakres funkcji. Są one przeznaczone do pomiaru różnych parametrów i odczytów.

Rodzaje prędkościomierzy rowerowych, konstrukcja, zalety i wady

Prędkościomierz mechaniczny

Prędkościomierze mechaniczne już dawno wyszły z użycia. Zostały one zastąpione przez elektroniczne komputery rowerowe. Mimo to, niektórzy rowerzyści lubią modele zabytkowe.

Urządzenie składa się z następujących elementów konstrukcyjnych: Urządzenia te są najczęściej montowane w rowerach szosowych. Nie zaleca się montażu na rowerach górskich, ponieważ brud, kurz lub piasek szybko spowodują nieprawidłowe działanie urządzenia.

Najważniejszą rzeczą jest prawidłowy montaż prędkościomierza mechanicznego. Opona musi stykać się z kołem napędowym. W tym celu musi być prawidłowo zamontowany. Musi być czysty styk. Koło napędowe nie może być dociśnięte do gumy. Może to spowodować zmniejszenie prędkości. Na tej stronie można znaleźć wiele takich modeli.

Bezprzewodowy licznik rowerowy 

Licznik rowerowy bezprzewodowy to najnowocześniejszy system sterowania. Główną różnicą pomiędzy bezprzewodowym komputerem rowerowym a przewodowym jest sposób połączenia. Sygnał jest transmitowany przez specjalny kanał radiowy. Baterie są używane jako akumulatory.

Bezprzewodowe liczniki rowerowe są bardzo popularne wśród poszukiwaczy przygód i podróżników.

licznik rowerowy bezprzewodowy

Przyjrzyjmy się najpopularniejszym funkcjom:

  1. Prędkość (maksymalna, średnia i aktualna).
  2. Zegar i stoper.
  3. Ochrona przed wilgocią.
  4. Synchronizacja z komputerem.
  5. Wysokościomierz i kadencja.
  6. Podświetlenie.
  7. Monitor pracy serca.
  8. Obliczanie czasu okrążenia.