Rower trekkingowe – dobrze wyposażone i bezpieczne rowery

Rowery trekkingowe charakteryzują się bardziej wyprostowaną postawą jazdy niż inne typy rowerów, dzięki czemu zapewniają lepszą widoczność i bezpieczeństwo.

Wyposażenie, którego nie ma większość rowerów w standardzie

Rowery trekkingowe takie jak w sklepie GreenBike wyposażone są w wiele przydatnych akcesoriów, takich jak bagażniki, oświetlenie, błotniki itp. Zatem rower trekkingowy to rower przeznaczony do długodystansowych wycieczek po różnego rodzaju drogach (z wyjątkiem ekstremalnie trudnego terenu górskiego). Konstrukcja rowerów trekkingowych oparta jest na geometrii rowerów przełajowych, ale z dodatkiem elementów niezbędnych do komfortowego i bezpiecznego odbycia wycieczki. Rower trekkingowy to rower przeznaczony do długich przejażdżek po zróżnicowanym terenie, takim jak asfalt i drogi gruntowe.

rower trekkingowy

Większość z nich posiada szerokie opony dla większego komfortu, oświetlenie i błotniki jako wyposażenie standardowe. Wyposażone są w bagażnik i zazwyczaj mają kilka biegów (5-21) na tylnym kole. Rama roweru trekkingowego jest zaprojektowana tak, aby była bardzo stabilna i zapewniała lepszą kontrolę w trudnych warunkach. Trekkingowy rower to tak naprawdę uniwersalny sprzęt, który pomieści nasz bagaż i pozwoli na dłuższe wycieczki. Możemy takim rowerem bezproblemowo podróżować po mieście, w każdych warunkach pogodowych.

Najlepszy jednoślad do szkoły i codziennych dojazdów to rower trekkingowy

Wysokiej jakości trekkingowy rower z zestawem błotników, oświetleniem i bagażnikiem to najlepszy sprzęt do codziennych dojazdów do pracy czy szkoły. Model tego typu może posłużyć również jako rower na weekendowe wypady za miasto.

Rower trekkingowy to rower, który w przeciwieństwie do turystycznego ma bardziej sportowe przeznaczenie. Wyróżniają go przede wszystkim mocniejsze hamulce oraz sztywniejsza rama. Trekkingi są to rowery, które możemy spotkać na trasach zjazdowych, leśnych, czy poza asfaltem.