Jaki rower szosowy warto wybrać?

Solidny rower szosowy jest idealnym wyborem nie tylko dla zagorzałych miłośników kolarstwa. Kupując nowy rower nie trzeba od razu inwestować dużych pieniędzy na profesjonalny sprzęt. Na rynku jest wiele porządnych rowerów szosowych, które doskonale nadają się do codziennej jazdy i nie tylko.

Jaki rower wybrać?

Dobry rower szosowy powinien posiadać przede wszystkim sztywną ramę, która wykonana jest z dość lekkich stopów metali. Niestety jeżeli chodzi o tanie rowery szosowe, to bardzo trudno jest znaleźć modele z niską wagą i dobrymi osiągami sprzętu. Bardzo ważne jest także to, aby nowy rower idealnie dobrać do swojego wzrostu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zakupienie sprzętu w sklepie stacjonarnym, gdzie można przymierzyć nowy model. Profesjonalny rower szosowy to inwestycja na lata, dlatego też nie warto podejmować decyzji zbyt pochopnie.

Nowoczesne rowery z ramą karbonową

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim nowoczesne rowery z ramą karbonową. Im lżejsza i solidniejsza rama, tym oczywiście poprawia się komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę także na to, aby widełki tylne roweru były jak najkrótsze, dzięki czemu będzie można uzyskać jeszcze lepsze parametry nie tylko w kontekście aerodynamiki, ale również zwrotności. Dla rowerzystów ceniących sobie komfort przeznaczone są przede wszystkim krótsze górne rury, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.