Czym charakteryzuje się dobry kask rowerowy

W profesjonalnych sklepach rowerowych bez żadnego większego problemu można znaleźć wiele modeli kasków rowerowych. W dużej mierze to właśnie szeroki i różnorodny wybór sprawia, że zakupienie tego najlepszego modelu jest dość trudnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym tak naprawdę charakteryzują się profesjonalne kaski rowerowe z GoRide.

Solidna wentylacja

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że porządne kaski rowerowe powinny posiadać sprawdzony i niezawodny system wentylacji. Ma to duże znaczenie przede wszystkim w sezonie letnim. Jazda w upalne dni bez porządnej wentylacji niestety nie zalicza się do miłych doznań. Dzięki dobrej wentylacji można zapewnić stałą wymianę powietrza, dlatego też znacząco ograniczy się pocenie. Otwory wentylacyjne powinny posiadać specjalną siateczkę, która powstrzyma owady. Zaleca się inwestowanie w kaski, które mają 3-4 punkty wentylacyjne.

Idealny rozmiar kasku

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby wybrać idealny rozmiar kasku. Niestety nawet najlepszy jakościowo kask od renomowanego producenta nie będzie spełniać swoich zadań, gdy nie będzie pasować do naszej głowy. Najlepszym wyborem są kaski, które z tyłu posiadają specjalne pokrętło albo suwak, dzięki któremu można w wygodny sposób regulować rozmiar. Kask powinien idealnie przylegać do obwodu i kształtu czaszki. Przednia część kasku rowerowego powinna znajdować się nieco nad brwiami. Zakupu warto dokonywać w stacjonarnych sklepach, gdzie można przymierzyć interesujący nas model.