Ciekawe dodatki do roweru

Rower, choć jest bardzo prostym urządzeniem, nieposiadającym wiele wspólnego z elektronicznymi gadżetami, to jednak również może zostać wyposażony w ciekawe dodatki. Jakie konkretnie warto mieć, w co dobrze jest wyposażyć swój rower?

Kupujemy licznik rowerowy

Z pewnością jednym z najbardziej klasycznych dodatków do roweru jest licznik rowerowy. Służy on przede wszystkim do pomiaru prędkości, odległości oraz czasu, jaki się spędziło na rowerze. Nowoczesne liczniki rowerowe dodatkowo wyposażone są także w ogromną ilość czujników mierzących przykładowo puls czy też temperaturę powietrza. W przypadku posiadania większego budżetu na licznik warto zainwestować w taki, który wyposażony będzie dodatkowo w GPS, co pozwoli lepiej planować i sprawniej pokonywać ustalone trasy rowerowe.

Kupujemy uchwyt na telefon

Sam licznik rowerowy to jednak nie wszystko, co można zamocować na kierownicy. Innym bardzo przydatnym dodatkiem jest specjalny uchwyt na telefon. Nowoczesne smartfony umożliwiają instalację na nich licznych aplikacji treningowych, które spowodują, że jazda na rowerze będzie znacznie przyjemniejsza. Co więcej, wpłynie to również na możliwości prowadzenia często naprawdę bardzo zaawansowanych treningów. Żeby to wszystko było jednak możliwe, koniecznie trzeba mieć na kierownicy roweru specjalny uchwyt, który utrzymywać będzie telefon w stabilnej i bezpiecznej pozycji przed oczami rowerzysty. Zapobiegnie to sytuacji, gdy jechać się będzie z telefonem w jednej ręce, a kierownicą w drugiej. Przełoży się to rzecz jasna na o wiele większe bezpieczeństwo.