Jazda rowerem crossowym – sposób na uprawianie aktywności fizycznej

Wymienić można ich całkiem sporo, zarówno tych, które wpływają na nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jeśli chodzi o to pierwsze, to sport ten doskonale oddziałuje na nasz układ krążenia, wzmocnieniu ulegają także między innymi mięśni nóg, ramion i pleców. Uprawianie tejże aktywności fizycznej sprzyja także zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, jakie być może pojawiły się w trakcie kończącej się już powoli zimy. W przypadku zdrowia psychicznego jazda rowerem świetnie relaksuje, zmniejsza napięcie i stres.

Rower crossowy i jego zalety

Na pytanie, dlaczego tak jest, odpowiedź jest bardzo prosta. Ponieważ jest to jednoślad uniwersalny przeznaczony zarówno do jazdy po drogach utwardzonych, jak i nieutwardzonych. Dlatego, jeśli naszą pasją jest przemierzanie rozmaitych bezdrożny, z pewnością zaopatrzenia się w wyżej wymieniony rower crossowy jest doskonałym posunięciem. Będzie on doskonale służył zdecydowanej większości fanów dwóch kółek. Oprócz wyjazdów na wycieczki można go z powodzeniem użyć jako pojazdu, którym zaczniemy dojeżdżać na przykład do pracy albo szkoły. Odbędzie się to z dużą korzyścią nie tylko dla naszego zdrowia, ale też zważywszy na ceny paliw, również portfela.

rower crossowy

Rodzaje powyższego środka lokomocji

Tutaj należy zasadniczo wyróżnić dwa typu rowerów crossowych. Pierwszy z nich jest oznaczony skrótem ATB, co w przełożeniu z języka angielskiego na nasz rodzimy oznacza po prostu bicykl, którym możemy bez najmniejszego kłopotu przemieszczać się po każdym terenie. Drugi natomiast, tak zwany cross country jest już przeznaczony do bardziej wyczynowej jazdy. Został stworzony do treningów i udziału w wyścigach. Doskonale sprawdza się w terenie górskim oraz na trasach terenowych trudniejszych technicznie.