Czym charakteryzuje się damski rower?

Mało kto wie, że rowery damskie to ogromna ilość różnic i zmian pod względem tego, jak skonstruowane są rowery męskie. Pewne różnice widoczne są już na pierwszy rzut oka, lecz wiele z nich jest zawarta w kwestiach technicznych i nie da się ich dostrzec bez uprzedniego wypróbowania takiego roweru.

Różnice niedostrzegalne

Zdecydowanie najważniejszą niedostrzegalną różnicą pomiędzy rowerami damskimi a męskimi, jest bardzo niska waga, rzecz jasna na korzyść modelu dla kobiet. Rower damski (https://www.dobrerowery.pl/rowery/293,dla-niej) swoją niską wagę zawdzięcza przede wszystkim nieco innej budowie ramy, do której użyto mniej materiału, lecz co najważniejsze, jest ona, ogólnie rzecz biorąc nieco mniejsza.
Innego typu różnicą jest z pewnością zupełnie inaczej rozwiązane przełożenie biegów. W rowerach męskich są one cięższe i pozwalają na szybką jazdę, podczas gdy w wersjach dla pań są lekkie i krótkie, dzięki czemu jazda staje się przyjemniejsza i wygodniejsza.

Widoczne różnice w budowie

Rzecz jasna różnice pomiędzy tymi dwoma rowerami to nie tylko kwestia niewidocznych zmian, lecz również wielu tych bardzo wyraźnie dostrzegalnych. Rower damski to przede wszystkim inna rama, która posiada ściętą w dół belkę, która ma ułatwiać wsiadanie na rower oraz zsiadanie z niego. To również szersze siodełko, co sprawia, że siedzi się na nim wygodniej, a także węższa kierownica. Zmiany te wynikają z różnic anatomicznych pomiędzy panami i paniami, które dostosowują rower do żeńskiej budowy ciała.