Wybór odpowiedniej bielizny termicznej na rower

Bielizna termiczna jest jednym z najbardziej podstawowych elementów wyposażenia każdego, kto na co dzień jeździ rowerem. Niezależnie od tego, czy pokonujemy bardzo dalekie dystanse, czy też może jeździmy bardziej rekreacyjnie, warto posiadać taką bieliznę w swojej garderobie. Znacznie poprawia ona komfort jazdy, chroni przed otarciami, a także zapewnia doskonałe odprowadzanie potu oraz dobrą izolację cieplną. Jak wykonana jest bielizna termiczna oraz jaka jest jej zasada działania? Odpowiedzi na wyżej postawione pytania poznasz w tym artykule.

Bielizna termiczna – zasada działania

Bielizna termiczna ma za zadanie zapewnić izolację termiczną oraz odprowadzać pot. Oznacza to, że nawet podczas jazdy w bardzo mroźne dni jesteśmy w stanie utrzymać komfort termiczny, a nasze ciało pozostaje suche nawet podczas wzmożonego wysiłku. Taki rodzaj bielizny jest szczególnie popularny wśród osób, które uskuteczniają jazdę rowerem niezależnie od pogody i pory roku. Warto zaopatrzyć się w bieliznę termiczną, nawet jeśli na co dzień jeździmy bardziej rekreacyjnie i nie przemierzamy szczególnie dalekich dystansów.
Do wykonania bielizny termicznej na rower używa się wysokiej jakości materiałów syntetycznych, które zapewniają odpowiednią izolację oraz odprowadzanie potu. Bielizna termiczna jest również bardzo elastyczna i rozciągliwa, dzięki czemu w żaden sposób nie krępuje ona ruchów. Bieliznę termiczną należy prać w bardzo niskiej temperaturze oraz przy użyciu delikatnych środków piorących, aby jej nie uszkodzić.

bielizna termiczna

Specjalistyczna bielizna termiczna dla kolarzy

Osoby, które na co dzień przemierzają bardzo dalekie odległości mogą odczuwać dyskomfort podczas zbyt długiego siedzenia na siodełku. Dla takich osób przeznaczona jest specjalistyczna bielizna termiczna na rower, która charakteryzuje się zastosowaniem specjalnych, żelowych wkładek niwelujących skutki zbyt długiej jazdy rowerem. Zastosowanie takiej bielizny znacznie poprawia komfort jazdy. Taki element wyposażenia można bez trudu znaleźć w sklepach z wyposażeniem dla rowerzystów.