Dlaczego warto kupić rower trekkingowy?

Na polskim rynku rowerowym od lat niepodzielnie dominują rowery MTB, czyli popularnie nazywane górale. Są bardzo uniwersalne, a przy tym stosunkowo tanie, co powoduje, że nie sposób jest nie znaleźć dziecka, które nigdy nie posiadało takiego właśnie modelu. A przecież istnieje rower znacznie lepszy i bardziej uniwersalny niż rower górski. Jest nim oczywiście rower trekkingowy.

Czym się charakteryzuje?

Rower trekingowy już po samym wyglądzie jest niezwykle łatwy do zauważenia. Wszystko z powodu jego niezwykłej konstrukcji, ale też fabrycznego wyposażenia. Posiada on bardzo duże koła, wyprostowaną pozycję podczas jazdy, a także -co najbardziej charakterystyczne, zmontowane fabrycznie błotniki rowerowe i oświetlenie.

Jakie są jego zalety?

Wszystkie te cechy powodują, że jest to rower idealnie wręcz stworzony do tego, aby podróżować nim na dalekie rowerowe wyprawy, albo po prostu dojeżdżać do pracy. Wszystko z powodu niezwykłej wygody, ale i szybkości jazdy. Szybkość jest oczywiście efektem dużych i wąskich kół, które delikatnie korespondują z koła kolarskimi. Wygoda, ponieważ wyprostowana pozycja, a także fabryczne wyposażenie takie jak rowerowe błotniki powoduje, że jazda jest przyjemna i w pełni wygodna.
Nie można oczywiście zapominać o dodatkowym wyposażeniu, takim jak duże i mocne hamulce, które zwiększają bezpieczeństwo i pewność jazdy. Miękkie i wygodne amortyzatory, dzięki którym, nawet najbardziej nierówna droga rowerowa będzie niestraszna, a także dodatkowy bagażnik, który znacząco zwiększa ładowność roweru.