Z dzieckiem na rower cz.2, czyli jak zamontować fotelik rowerowy

O tym, jak wybrać fotelik rowerowy dla dziecka, pisałam TUTAJ. Dziś przedstawiam instruktaż do jednego z popularniejszych typów mocowań, czyli fotelika montowanego do rury podsiodłowej (na przykładzie OKBABY Mod. 10+).

1. Wyjmij zawartość dołączonego pudełka.

2. Zdejmij plastikową osłonę z przedniego panelu mocowania. Wybierz z zestawu cztery śruby o długości odpowiadającej średnicy rury podsiodłowej.

 

3. Wybierz plastikową nakładkę dobierając najlepiej przylegającą do ramy. Umieść ją tak, by ukryć w tunelikach linkę przerzutki i pancerz z przelotką (jeżeli są). Przyłóż metalową blaszkę. Jeżeli na rurze nie ma linek, staraj się umieścić mocowanie możliwie jak najwyżej.

 

4. Połącz przedni panel mocowania z blaszką za pomocą śrub. Śruby dokręcaj stopniowo. Każdą śrubę dokręć o jeden – dwa obroty i przejdź do kolejnej. Postępuj tak aż wszystkie śruby będą mocno przykręcone.

 

5. Załóż na blaszkę tylny plastikowy panel mocowania.

 

6. Odczep od fotelika pręt mocujący i umieść go tak, jak jest to pokazane na drugim zdjęciu.

 

7. Zablokuj pręt w foteliku czerwonym plastikowym kluczem.

 

8. Umieść pręty w otworach mocowania. Fotelik jest prawidłowo zamocowany. Możesz go zdjąć wciskając przycisk na przednim panelu i wysuwając w górę pręty. W części fotelików dołączone jest także dodatkowa płytka do panelu, którą można zabezpieczyć szyfrem uniemożliwiając kradzież fotelika.

Dorota Łabęda – Dyszy

Połącz się z Facebook