Wybór sprzętu – rowery szosowe

Jazda na dwóch kółkach to ogromna frajda, nie tylko dla dzieci, ale również dla coraz liczniejszej rzeszy osób dorosłych. Popularyzacja kolarstwa w różnej formie, odbywa się poprzez chociażby rozbudowę infrastruktury rowerowej w wielu miejscach naszego kraju. Spotkać można coraz więcej ścieżek i szlaków rowerowych, które poprowadzone zostały w taki sposób, aby przebiegały przez najciekawsze atrakcje regionów.

Sprzęt dostosowany do terenu

Wycieczki za miasto, to termin bardzo rozległy. Mogą się w nim zmieścić zarówno szaleństwa rowerowe w lasach, szybka jazda po asfalcie lub też długie i spokojne wyprawy rowerowe z całym sprzętem przytroczonym do roweru. W zależności od preferowanej aktywności fizycznej inny sprzęt będzie najbardziej odpowiedni. Rowery szosowe dostępne w Zico-bike.pl są produkowane z myślą o rozwijaniu dużych prędkości. Są one odpowiednie dla doświadczonych rowerzystów, którzy umieją zachować się w ruchu ulicznym. Ze względu na swoją budowę, rower szosowy nie sprawdzi się na szutrowych nawierzchniach.

Jaki sprzęt na wycieczkę za miasto?

Oferta sklepów rowerowych jest na tyle bogata, że w pierwszej chwili można dostać zawrotu głowy. Skąd osoba początkująca ma wiedzieć jaki rower będzie dla niej najlepszy? W takiej sytuacji wyjścia są dwa – można poprosić o pomoc sprzedawcę lub samodzielnie zastanowić się nad docelowym przeznaczeniem roweru. Jeżeli jeździć będzie się poza miastem, to od razu widać, że rower typowo miejski nie spełni swoich funkcji i z jego zakupu można spokojnie zrezygnować.