Rowery crossowe, dobre dla rodziny

Chcąc kupić dobre rowery dla naszej rodziny, wśród wielu rodzajów można wybrać np. crossowe.

Charakterystyka

Rowery crossowe nadają się na różne trasy i podłoża. Zarówno na górskie, szutrowe,  leśne, jak i na asfalt, czy miejskie ścieżki rowerowe. Na pewno dla naszej rodziny będzie to najlepszy wybór. W ciągu dnia możemy śmiało jeździć po ścieżkach rowerowych, a na weekendy nad wodę, czy do lasu.

Takie rowery mają lekką konstrukcję, większość  posiada amortyzator, który pozwala na tłumienie wstrząsów na wybojach.Rowerami crossowymi możemy jechać w każdy teren, nawet w górskie nieznane siedziby, gdzie są tylko bezdroża.

Dobry rower crossowy posiada odpowiednio duże koła, jednakże nie są tak grube, jak w rowerach górskich. Opony cross powinny być gładkie, z bieżnikami po bokach. Taki wariant zapewnia płynną jazdę po asfalcie, jak i  po miękkich podłożach. Rozmiar opon do rowerów crossowych to standardowo 28 cali.

Amortyzacja w rowerach ma ogromne znaczenie. Wpływa na bezpieczeństwo i wygodniejszą jazdę.Rowery męskie, jak i damskie  potrzebują amortyzatorów o około 60 milimetrów skoku.

rowery crossowe

Gdzie kupić rowery crossowe?

Oczywiście jaki typ opon, czy rodzaj samego roweru wybierzemy to już kwestia naszego gustu, przyzwyczajeń i zgody naszej srogiej, ale kochanej małżonki. Lepiej udać się do autoryzowanego sklepu takiego jak Zico Bike, niż kupować w miejscach nieznanych, podejrzanych, nieodpowiednich i nieprzyjemnych. Tylko tam mamy gwarancję naprawdę dobrego towaru.