Jaki rowerek dziecięcy wybrać?

Od rowerów balansowych dla najmniejszych rowerzystów po rowery z przednim zawieszeniem – istnieje wiele opcji dwukołowych dostępnych dla młodych rowerzystów. Ale przy tak dużym wyborze, jak zawęzić poszukiwania? Przeprowadzimy Cię przez proces poszukiwania odpowiedniego roweru dla Twojego dziecka. Najlepszą wskazówką, jaki rozmiar jest odpowiedni dla Twojego dziecka, jest to, jak wygodnie czuje się ono na rowerze.

Rowerek dziecięcy – dobór rozmiaru

Aby uzyskać odpowiednie dopasowanie, najlepiej jest zawsze poprosić dziecko o wypróbowanie kilku rowerów osobiście. W ten sposób dziecko może usiąść na siodełku, chwycić kierownicę, przetestować hamulce i przejechać się rowerem, aby upewnić się, że jest dopasowany i może wygodnie pedałować. Wykwalifikowany technik rowerowy lub sprzedawca w lokalnym sklepie rowerowym może pomóc Ci w uzyskaniu spersonalizowanych zaleceń dotyczących dopasowania. Jeśli nie jesteś w stanie osobiście dobrać rozmiaru roweru, nadal możliwe jest (choć nieco trudniejsze) znalezienie go w Internecie poprzez pobranie wymiarów dziecka i porównanie ich ze specyfikacją roweru. Jak wysokie jest dziecko? Wysokość nad ziemią – odległość pomiędzy górną rurą a podłożem – jest ważnym czynnikiem przy dobieraniu rozmiaru roweru dziecięcego. Dziecko powinno móc usiąść na rowerze, trzymając stopy płasko na podłodze, aby jego krocze nie spoczywało na górnej rurze roweru. Ma to znaczenie zarówno dla wygody, jak i bezpieczeństwa. Czy dziecko może dosięgnąć kierownicy? Dziecko powinno być w stanie wygodnie chwycić kierownicę bez pełnego wyprostowania rąk. Idealne jest lekkie zgięcie w łokciach. Powinno być również w stanie łatwo kierować i ściskać hamulce ręczne. Wysokość siedziska: większość rowerów dla dzieci jest zaprojektowana tak, aby jeździły one w bardziej wyprostowanej pozycji. Powinny one móc wygodnie siedzieć i łatwo widzieć otoczenie. Ich nogi powinny być lekko zgięte w dolnej części skoku pedałów.  

Rowerek dziecięcy – dokonaj właściwego wyboru

Kiedy decydujesz się na zakup pierwszego roweru dla swojego dziecka, będziesz miał dwie opcje: rowerek trójkołowy lub rowerek balansowy. Jaka jest różnica? Trójkołowiec: rowerek z trzema kołami! Dziecięce trójkołowce są zwykle bardzo nisko przy ziemi i dlatego są bardzo stabilne. Jednak w przeciwieństwie do roweru, trójkołowce nie rozwijają umiejętności utrzymywania równowagi i są nieco trudne do manewrowania. Rowery balansowe: z tylko dwoma kołami i bez pedałów, te rowery wymagają, aby dziecko siedziało na siodełku i balansowało. Wiele źródeł twierdzi, że równowaga jest najtrudniejszą częścią nauki jazdy, więc przejście na rower z pedałami jest łatwiejsze dla dzieci, które zaczynają na rowerze balansowym. Ostatecznie, wybór należy do Państwa i Państwa rodziny. Lokalny sklep rowerowy może również pomóc w podjęciu właściwej decyzji dla Twojego dziecka.