SPORTOWE  I WYCIECZKOWE ROWERY

  Rower to podstawy, mechanizm do sportowej jazdy, wycieczki i szybkiego dotarcia, na miejsce na wsi. Poruszanie się w okolicach, małego ruchu samochodów, ścieżkami rowerowymi, drogami polnymi jest spokojnie i bezpieczne. Poruszamy się za pomocą mechanizmu, obrotu pedałów nogami, co wzmacnia mięśnia. Hamulec na kierownicy lub pedałach umożliwia, szybką reakcję zatrzymania się, w razie potrzeby. Modele dostępne, są niektóre z koszykami, bagażnikiem siodełkowym np. na rzeczy lub zakupy. Błotnik w rowerze chroni koła i osobę przed zabrudzeniem, w trakcie jazdy. Rama szkieletu, całości ma formę łącznika, z mechanizmem łańcuchu obrotowego, połączonego z pedałami i kołem. Kierownica jest ruchliwa wraz z kółkiem, w celu umożliwienia łatwego zakrętu. Skręcamy, tylko dzwoniąc dzwonkiem, mówiąc i wskazując ręką kierunek. Biegi prędkości, umożliwiają wybór, nadania prędkości w trakcie jazdy, które można zmieniać, w zależności od terenu. Motorowery dostępne są z silnikiem, akumulatorowym do ładowania, w celu automatycznego nabrania prędkości. Szybkość jazdy zależy, od siły włożonej od osoby, chęci przemierzanej prędkości i miejsca. Stabilnie i z równowagą można, poruszać się na tych dwóch kółkach, trzymając kierownicę. Naturalnie oddychać świeżym powietrzem, w trakcie długiej jazdy, zwłaszcza wiosną. Niebezpieczna i wyczynowa jazda rowerem, wymaga ubrania: kasku na głowę i ochraniaczy na kości: łokcia i kolan. Należy pamiętać, aby rower był sprawny, wszystkie mechanizmy, muszą być naoliwione i działające właściwie, a koła nadmuchane powietrzem.

ROWER XC

 Rower XC to mechanizm do jazdy wycieczkowej i sportowej zwłaszcza dla kobiet. Obniżona kierownica, z regulowanym siodełkiem jest idealna dla średnich, niskich i niewysokich osób. Przejażdżka po okolicy ze znajomymi, szybkie, małe zakupy w sklepie, są wygodne z tym rowerem. Wybór modelu zależy od wzrostu i potrzeby osoby jeżdżącej. Rower to odpowiedni pojazd, dla osób lubiących dbać o swoją sylwetkę, ćwiczyć i dla młodych osób, świetnie zastąpi spacer. Naturalne przebywanie na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem, wiosną i jesienią jest potrzebne każdej osobie. Sprawdź wybrane modele na erowery.pl

ROWER GÓRSKI

 Rower górski jest idealny do jazdy sportowej, na wsi, w miejscach gór i dłuższej jazdy. Model ten został wzmocniony o mechanizmy, biegi prędkości, które umożliwiają szybką, wolną jazdę. Koła dostępne, są w normalnym rozmiarze lub grube, do jazdy w polach. Mocny i solidny rower do wyboru w rozmiarze, dopasowanym dla konkretnej osoby. Wycieczka szlakami górskim, przejażdżka nad jezioro i sport to właśnie, daje satysfakcję zakupu. Ćwiczenia i wzmacnianie mięśni, z możliwością obejrzenia ciekawych widoków. Rowery górskie to jeden z solidnych modeli, mechanizmów do poruszania się i wysiłku fizycznego.