Jak wybrać idealny rower do miasta?

Wiele osób uważa, że rower jest przydatny jedynie poza miastem, gdy nie ogranicza go przestrzeń, ruch drogowy i liczne niebezpieczeństwa. Jak się jednak okazuje, również w mieście rower może być naprawdę przyjemnym i komfortowym środkiem transportu. Trzeba jedynie wiedzieć, jak się go powinno wybierać.

Dlaczego dobry wybór jest tak ważny?

Co konkretnie powoduje, że rower (sprawdź najlepsze modele) w mieście musi być wybrany naprawdę skrupulatnie i rozsądnie? Jakie zagrożenia czekają na rowerzystów mieście, które powodują, że rower nie może być kupowany byle gdzie i byle jak?
Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że miasto to naprawdę niezwykle niebezpieczna przestrzeń, gdzie na rowerzystę czekają liczne zagrożenia w postaci ruchu drogowego, innych rowerów, aut i pieszych. Zwykle rower w takim miejscu może okazać się nawet śmiertelnie niebezpieczny.

Na co warto zwracać uwagę, kupując rowery do miasta?

Co zatem musi mieć dobry rower, aby korzystanie z niego w mieście było odpowiednio bezpieczne? Przede wszystkim musi charakteryzować się bardzo dobrymi hamulcami, aby w każdej sytuacji można było efektywnie zahamować rower. Oprócz tego musi mieć dobrej jakości amortyzatory, aby tłumiły często niedoskonałą nawierzchnię ścieżki rowerowej. Po trzecie jednak i być może najważniejsze, dobry rower w mieście musi być wyposażony fabrycznie w dobrej jakości oświetlenie. Musi ono być wyraźne i bardzo dobrze widoczne, aby zawsze zachowywać właściwy poziom widoczności rowerzysty.