Opony rowerowe – jakie są koszty wymiany ogumienia?

Pęknięta opona w rowerze początkowo może wydawać się usterką trudną do naprawienia. Jednak przy odrobinie starań i wyborze odpowiedniego produktu możemy zrobić to szybko i bezboleśnie. Jakie są koszty wymiany ogumienia i co trzeba zrobić, aby utrzymać swój rower w odpowiednim stanie poprzez regularną wymianę opon? Na te pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Od czego zależy koszt opon rowerowych?

Większość opon rowerowych jest w podobnym segmencie cenowym. Najtańsze opony rowerowe nabędziemy już za kwotę 30 zł. Jeżeli chodzi o zastosowanie bardziej profesjonalne, to warto spojrzeć na propozycje produktów z grubszym, szerszym bieżnikiem, który zapewniał będzie stabilność na śliskiej nawierzchni. Ceny takich opon mogą wynosić nawet 300 – 400 zł. Ostatecznie wartość jest zależna od takich czynników jak:

opony rowerowe
  • rodzaj nawierzchni, do której dostosowana jest dana opona,
  • wielkość opony – dostępne są średnice 26,27, 5 lub 29 cali,
  • wykonanie opony z drutu lub konstrukcji zwijanej.

Warto mieć na uwadze, że opony zwijane nadają się do transportu, przy czym te z drutu będą sztywniejsze i ich transport będzie bardziej problematyczny.

Jak często wymieniać opony rowerowe i kiedy jest to konieczne?

Regularna wymiana opon rowerowych sprzyja dobremu stanowi technicznemu naszego jednośladu. Nie jest to kosztowne, a sama wymiana wymaga od nas poświęcenia tylko niewielkiej części naszego dnia. Warto raz na 8000 – 10000 km pomyśleć o zmianie opon. Jeżeli trafi się kapeć, to należy zrobić to jak najszybciej po niefortunnym zdarzeniu.