Zakup pompki rowerowej

Rowerzyści mają świadomość jak ważne są właściwie dobrane akcesoria oraz wyposażenie. Podstawą jest oczywiście pompka do roweru, którą należy zabierać ze sobą na każdą wyprawę. 

Zalety pompki rowerowej

Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do uszkodzenia dętki lub pęknięcia gumy. Takie sytuacje są losowe i zdarzają się przeważnie w najmniej oczekiwanym momencie. Każdy użytkownik jednośladu powinien regularnie sprawdzać stan kół. Prawidłowe ciśnienie w oponach jest czynnikiem warunkującym wygodną podróż. Niestety wiele osób dalej nie wie jak wybrać pompkę do roweru, która się sprawdzi w każdej sytuacji. Trzeba pamiętać, że jazda na twardych lub miękkich oponach jest niebezpieczna nie tylko dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Zakup dodatkowego ogumienia jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ lepiej dmuchać na zimne. Należy również pamiętać, żeby kupować pompki jedynie w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które od wielu lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Pompowanie opon to oczywiście podstawowa umiejętność, którą powinien mieć perfekcyjnie opanowaną każdy rowerzysta. 

Niskie ciśnienie w oponach

Zbyt niskie ciśnienie w oponach jest szkodliwe dla opon i przede wszystkim dla dętek. Jadąc na flaku opony stawiają bardzo mocny opór, dlatego stosunkowo szybko się męczymy i nie jesteśmy w stanie dalej jechać. Kluczowa jest także odpowiedź na pytanie jak wybrać pompkę do roweru, która posłuży przez wiele lat. Przede wszystkim należy się kierować jakością, a nie ceną. Lepiej dopłacić trochę więcej pieniędzy, ale mieć produkt wytrzymały i odporny na czynniki zewnętrzne. Zbyt niskie ciśnienie jest złe, ale nie można też przesadzić w drugą strone i dopompować za mocno. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy rowerzyści w ogóle nie posiadają pompki rowerowej i za każdym razem jeżdżą na stację benzynową, żeby skorzystać z kompresora. Przy pomocy kompresora można bardzo szybko napompować koło, ale nie zawsze są pasujące przejściówki do wentyla. Warto jednak poprosić o pomoc obsługę stacji, która może mieć dane przejściówki. 

Rodzaje pompek rowerowych

Pompka do roweru jest tanim, ale też bardzo przydatnym i niezastąpionym narzędziem. Jeśli kogoś na to stać to może kupić nawet dwie pompki – ręczną oraz podłogową. Przy pomocy pompki podłogowej możesz napompować koła zdecydowanie szybciej. Jest ona jednak dosyć duża, dlatego nie ma opcji, żeby zabrać ją ze sobą na wyprawę. Na wyjazdy lepiej sprawdzi się pompka ręczna, która jest kompaktowa i można ją bez problemu schować do plecaka. Pompka duża podłogowa będzie na wyposażeniu gospodarstwa domowego. Pompowanie kół przy wykorzystaniu dużej pompki podłogowej zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku pompki ręcznej. Jednak nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy przydarzy się awaria, dlatego warto zawsze pompkę ręczną wozić ze sobą. Warte uwagi są także pompki na naboje CO2, które również są bardzo wydajne, ale niestety drogie w eksploatacji. Naboje CO2 trzeba regularnie wymieniać, dlatego jest to stosunkowo drogi biznes. Ten sposób często wykorzystują kolarze szosowi.