Najlepsza bluza rowerowa – męska, damska, na lato, na zimę

Bluza rowerowa winna być nie tylko funkcjonalna, ale również wygodna. Pomaga w utrzymywaniu komfortu termicznego, chroni nas przed wiatrem i niskimi temperaturami. Wykonana z oddychających surowców, pomaga w odprowadzaniu potu z ciała, ogrzeje też w chłodniejsze dni. Lżejsze rodzaje bluz przeznaczone są do zakładania w okresie jesiennym oraz zimowym. Mocno ocieplone bluzy sprawdzają się zimową porą. 

Czym powinna odznaczać się bluza rowerowa? 

Poszukując odpowiedniej bluzy rowerowej, trzeba brać pod uwagę surowiec, z którego będzie ona wykonana, ewentualne ocieplenie i jego grubość. Firmy zajmujące się ich produkcją proponują nam cienkie wersje, których najważniejszą rolą będzie ochrona przed wiatrem oraz ocieplanie, dzięki czemu sprawdzają się podczas zimniejszych dni.

Bluzy rowerowe ze sklepu GoRide mogą zostać ocieplone za pomocą warstwy polaru (mającego różną grubość) albo specjalistycznego meszku. W sklepach dostępne są również bluzy rowerowe mające wodoodporną warstwę. Dobrej jakości bluza na rower powinna być w stanie zagwarantować kolarzowi termiczny komfort, czyli właściwą temperaturę, ochronę przed wiatrem oraz odprowadzanie wilgoci. 

Przydatne detale w bluzie rowerowej 

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać dokonując wyboru odpowiedniej bluzy rowerowej? Istotny element to detale odblaskowe, które zapewnią bezpieczeństwo w czasie podróżowania na rowerze. Bluza winna zostać właściwe dopasowana, wyposażona w dość wysoki kołnierz, który będzie w stanie ochronić przed wiatrem, jak również posiadać wentylacyjne otwory pod pachami albo ewentualnie rękawy z możliwością odpinania. Warto także zwracać uwagę na rozmieszczenie i ilość kieszeni. Najlepsza bluza rowerowa wykonana powinna być z termoaktywnych włókien, które sprawią, iż latem nie będzie w niej zbyt gorąco, zaś latem zbyt ciepło. Rynek sportowej odzieży jest dosyć szeroki, za sprawą czego możemy wybierać pomiędzy modelami zapinanymi na zamek a tymi wyciąganymi przez głowę. Opcja z zamkiem daje spore możliwości kontroli temperatury, gdyż w cieplejsze miesiące można rozpinać bluzę, zaś w chłodniejsze zapinać ją pod samą szyję.