Jakie ochraniacze na rower wybrać i czym się przy tym kierować?

Kupno ochraniaczy rowerowych jest jest bardzo ważnym zakupem jeżeli chcemy jeździć bezpiecznie, oraz co za tym idzie dobrze się przy tym bawić, bez strachu, że zrobimy sobie krzywdę. 

Czym się kierować podczas wyboru ochraniaczy?

Po pierwsze musisz określić jakie ochraniacze na rower preferujesz, lecz o tym jakie rodzaje ochraniaczy istnieją trochę później. Po drugie pamiętaj, aby sprawdzać dokładne wymiary ochraniaczy, jeżeli kupujesz online, lub dokładnie przymierz ochraniacz, w przypadku w którym kupujesz stacjonarnie. Dlaczego jest to takie ważne? Odpowiedz jest dość prosta, nikt nie chce co sekundę poprawiać ochraniacza prawda? Więc musi być on dobrze dopasowany, tak aby się nie zsuwał. 

Ochraniacze na rower

Jaki rodzaj ochraniacza wybrać?

Na rynku znaleźć można zarówno ochraniacze na rzepy, z elementami plastikowymi, jak i również ochraniacze materiałowe naciągane na przykład na kolano. Jeżeli potrzebna jest ci maksymalna wygoda i swoboda ruchu powinieneś zastanowić się nad kupnem ochraniaczy bez elementów plastikowych naciąganych na daną część ciała. W przypadku, w którym szukasz tanich ochraniaczy na rowery i mają cię one chronić jedynie przed małym upadkiem, jak w przypadku jazdy amatorskiej, powinieneś wybrać te na rzepy z elementami plastikowymi. Oczywiście jest to tylko rada, do której nie musisz się stosować. Chociaż ja na twoim miejscu wypróbowałabym różnego rodzaju ochraniacze, aż znajdziesz te przez ciebie preferowane, w których będzie ci najwygodniej!