Jak wybrać spodnie rowerowe?

Większość rowerzystów podczas kompletowania stroju na rower zwraca uwagę tylko i wyłącznie na to, jaką się dobierze koszulkę. To prawda, jest ona ważna, lecz pamiętać trzeba również o tym, że nie mniej ważne jest to, jakie się założy na siebie spodnie rowerowe. Jakimi konkretnie cechami powinny się one charakteryzować, aby zapewnić rowerzyście możliwie największy komfort?

Na co zwracać uwagę?

Jeśli chce się posiadać dobrej jakości spodenki rowerowe, przede wszystkim trzeba tu zwrócić uwagę na to, z jakiego będą one wykonane materiału. Poleca się spodnie zrobione z elastycznego, ściśle przylegającego do ciała materiału, który jednocześnie jest w stanie odprowadzać pot, a także jest odpowiednio przewiewny. Dzięki temu nie tylko uda się osiągnąć naprawdę wysoki poziom wygody, lecz przede wszystkim zabezpieczy się skórę przed podrażnieniami.

Spodnie rowerowe

Spodnie z wkładką czy bez?

Zupełnie osobną kwestią jest natomiast to, czy lepiej wybrać spodnie rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/spodnie), które wyposażone są w specjalną wkładkę, czy też lepiej będzie takiej wkładki nie używać w ogóle? Wkładka rowerowa to element, który wykorzystywany jest do dodatkowej amortyzacji pośladków. Długotrwała jazda może bowiem spowodować obtłuczenie pośladków, czyli w efekcie ich ból. Wkładka ma temu przeciwdziałać. Warto więc mieć ten dodatek, lecz jedynie wtedy, gdy jeździ się każdego dnia naprawdę sporo. Jeśli rower używany będzie okazyjnie do jazdy do pracy, czy też na niewielkie zakupy, wkładka będzie dodatkiem zwyczajnie zbędnym i niepotrzebnym.