Jak wybrać sakwę rowerową?

Sakwy rowerowe to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych dodatków do roweru. Niestety pomimo swojej popularności, nadal niewiele osób wie, jak się je powinno wybierać. Na co zatem warto zwracać uwagę, gdy wyposaża się własny rower w taki właśnie dodatek?

Materiał wykonania

Zdecydowanie najważniejszą sprawą, jeśli chodzi o wybieranie sakw rowerowych, jest to, z jakiego będą one wykonane materiału. Dobrej jakości wersja musi być nie tylko bardzo mocna i odporna np. na mechaniczne uszkodzenia, lecz również musi charakteryzować się wodoodpornością, aby przewożone w niej rzeczy podczas deszczu nie uległy zamoczeniu.

Pojemność sakwy

Kolejną bardzo ważną sprawą w zakresie wybierania sakw rowerowych jest to, jaka będzie ich pojemność. Oczywiście wiele osób może powiedzieć, że im większa sakwa, tym lepiej, lecz nie do końca tak to powinno wyglądać. Przede wszystkim warto wielkość sakwy dobrać do tego, czego się faktycznie od niej oczekuje. Jeśli ma to być tylko niewielka wersja do przewożenia podstawowych akcesoriów, to nie potrzebna będzie duża sakwa turystyczna.

Pojemne sakwy rowerowe

System mocowania

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dane sakwy rowerowe będą mocowane do roweru. Musi to być montaż szybki oraz wygodny, lecz przede wszystkim bardzo mocny i skuteczny. Nie może dochodzić do tego, że trzeba będzie przerywać jazdę, aby na nowo założyć sakwę lub też ją lepiej przymocować.