Jak dobrać odpowiednią kierownicę rowerową?

Kierownica rowerowa od razu po siodełku jest najważniejszym elementem, który wpływa na komfort jazdy. Warto więc dopasować ją kształtem i wymiarami do swoich potrzeb, dzięki czemu wyeliminujemy problem bolących pleców. Dobrze dopasowana kierownica do roweru wpłynie również na stabilność prowadzenia. Trzeba pamiętać także o tym, że z biegiem lat i liczbą przejechanych kilometrów, ulega ona zniszczeniu, dlatego warto co jakiś czas wymienić ją na nową.

Która kierownica rowerowa będzie dobra do górala?

Wybierając kierownicę rowerową do górala, musimy wziąć pod uwagę szerokość, wznios oraz kąt wygięcia. Szerokość to pierwszy kluczowy czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę przy zamawianiu takiego dodatku. Warto postawić na nieco szerszą, dzięki czemu poprawimy stabilność nawet podczas jazdy na trudnym terenie.

Wznios to kolejny ważny parametr. Jeśli wybierzemy niską kierownicę, to zapewnimy sobie pochyłą sylwetkę do szybkiej jazdy. Natomiast te wyższe są idealnym wyborem dla osób, które chcą poprawić komfort użytkowania jednośladu. Możemy także zwrócić uwagę na kąty gięcia.

Jaka kierownica będzie odpowiednia do roweru trekkingowego?

Niektórzy decydują się na to, aby zakupić kierownicę rowerową szosową typu „baranek”. Posiada ona dolny chwyt, który umożliwia zmianę pozycji kręgosłupa, co jest szczególnie ważne na dużych dystansach.

Jeśli każdego dnia pokonujemy długie odległości i nie chcemy wybierać kierownicy typu „baranek”, to możemy postawić na trekkingową, która ma zintegrowane rogi, pozwalające na częstą zmianę chwytu.